BAÜN II. Liseler Arası Balıkesir’in Kültürel Mirası Proje Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi, BAÜN Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, II. Liseler Arası Balıkesir’in Kültürel Mirası Proje Yarışması düzenlendi.

“Gençlerin Gözünden Balıkesir’in Kültürel Mirası” temasıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini, danışman öğretmenleri eşiğinde Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğdubay ve Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Şimşek Umaç’tan aldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğdubay öğrencileri projeleri ve başarılarından dolayı tebrik ederek, eğitim yaşamlarında da başarılar diledi.

Yarışmada; “Dursunbey Sanatı: Yatık” adlı projeyle Dursunbey Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken, “Balıkesir Milli Mücadelesinde Yer Alan Balıkesir İmam ve Hatip Mektebi Muallimlerinin Balıkesir Din Eğitimine Katkılarının Kültürel Miras Bağlamında Değerlendirilmesi” ve “Balıkesir İmam ve Hatip Mektebi Muallimlerinden Hattat İsmail Hakkı Efendi’nin Balıkesir Kültürel Mirasına Katkısı” adlı projelerle Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de ikincilik ödülüne hak kazandı.

© 2023 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı & Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü