BAÜN Akademisyenlerinden, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Gençlik Politikası Geliştirme" Toplantısına Değerli Katkı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençlik Politikası Geliştirme” toplantısına, Türkiye genelinden davet edilen 15 akademisyenden ikisi de Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) akademisyenleri oldu.

"Türkiye’nin gençlik politikalarının araştırmaya ve kanıta dayalı bir şekilde geliştirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığının “Araştırmaya Dayalı Gençlik Politikaları Toplantısı”, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Enes Efendioğlu ile Türkiye’de gençlik alanında araştırmalar yapan 15 davetli akademisyenin ve bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleştirildi. BAÜN Necatibey Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Dr. Abdullah Eker ve Özel Yetenekliler Anabilim Dalı Başkanı Dr. Yunus Emre Avcu da bakanlıkça yürütülen çalışmaya davet edildi. BAÜN akademisyenleri, özellikle dezavantajlı ve özel yetenekli gençlerin desteklenmesi ile ilgili görüşlerini toplantıda sundular.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Enes Efendioğlu; ülkemizdeki gençlerin sorunları ve gelecekleri adına oldukça önem taşıdığını ifade ettiği toplantıyla birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’deki gençlerimizin aydınlık yarınlarına hep birlikte destek vermeyi amaçladıklarını dile getirerek, toplantıya katkı ve katılım sağlayan tüm akademisyenlere ve alan uzmanlarına teşekkür etti. Efendioğlu, Gençlik Politikaları Belgesinin de çalışmalar ışığında yenilenerek ülkemiz gençliğine daha nitelikli hizmet sunulmaya çalışılacağını sözlerine ekledi.

© 2023 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı & Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü